Tunnikava 📋
Õppekava: ehitusviimistleja, tase 4
Moodul: Plaatimine I
Tunni teema:
Plaadijaotused horisontaalpindade plaatimisel.
Sihtrühma kirjeldus:
Kutsekeskharidus, ehitusviimistleja (põhikoolijärgsed), 14 õppijat
Tunni eesmärk(eesmärgid)
• Tunni lõppedes teab õppur kuidas teha põrandapinnal plaadijaotust vastavalt ruumiplaanile ja plaadiformaadile.
• Õppur oskab valida asjakohased töövahendid ja maha märkida juhtjooned esimese plaadirea paigaldamiseks.
• Õppur paigaldab plaadid vastavalt tehtud plaadijaotusele.
Õpiväljundid:
ÕV 1 omab ülevaadet plaatimistöödel kasutatavatest materjalidest ja töövahenditest.
ÕV2 kavandab tööprotsessi, valib materjalid ja töövahendid vastavalt etteantud tööülesandele.
Hindamine ja tagasiside:
Kontrollküsimused esitatakse kohe teoreetilise tunni lõpus. Hindamine toimub arutlevalt praktilise töö käigus. Õpilased saavad üksteise töid analüüsida. Õpilastelt võetakse teemast ja kasutatud esitlusmaterjalidest arusaamisest suulist tagasisidet õppetüki lõppedes.
Meetod(id):
• Teoreetiline osa- Loeng (video, 3D mudel, tahvel)
• Praktiline osa- S,N,T,H (seleta, näita, tee, harjuta). Praktiline töö õppetöökojas.
Kasutatavad õppevahendid:
3D mudel, tahvel, digiekraan, magnetplaadid/tahvlimagnetid, plaatimisel kasutatavad tööriistad, töövahendid ja materjalid.
Lisainfo:
4x45 min. Teoreetiline tund 45 min, Praktiline töö 3x45 min.
Etapid
Aeg
Õpilaste tegevus
Õpetaja tegevus
Pedagoogiline põhjendus
Aktualiseerimine
(sissejuhatus)
Häälestamine
10 min
• Kuulavad ja vaatavad.
• Meenutavad möödunud põrandaplaatimise tunnis tehtut.
• Toovad näiteid oma kogemustest seoses plaatimise või plaaditud põrandatega.
• Anna märku tunni algusest.
• Sissejuhatavas osas tunni käivitamine eluliste näitepiltidega.
• Räägin lahti õpieesmärgid.
• Meenutus möödunud plaadipaigalduse tunnist. Seosed tänase tunniteemaga.
• Näited isiklikust tööst www.heikokull.com Ja õpilastööde näidetel. Pildinäited arvutis.
• Jagan tunni kahte ossa.
• Õppur peab saama selge signaali tunni algusest, et ennast kokku võtta ja tähelepanu koondada.
• Elulised näitepildid (videod) on tunni käivitamiseks. Õpilased viiakse teemasse sisse.
• Küsimuste esitamine ja möödunud plaatimistunni meenutamine aitab teemasid siduda ja aktiviseerib õppurid ning juhatab nad uude teemasse sisse.
• Meenutamine aitab kinnistada varem õpitut.
• Tunni osadeks jagamine annab õpilasele selge info ja selguse tunni ülesehituse ja raamise osas osas.
Uute teadmiste ja tegevusvõtete omandamine. Õppimine
Esimene
osa: 30 min
• Õpilased kuulavad, vaatavad, mõtlevad kaasa.
• Teevad märkmeid.
• Vastavad kontrollküsimustele
teoreetilise teema lõpus.
• Arutelud antud teemast.
• Rühmadesse loosimine.
Selgitan punktide kaupa kuidas toimub plaadijaotus vastavalt ruumi plaanile ja/või joonisele (joonis, 3D mudel).
• Näitan tahvlil tahvlimagnetite abil ja 3D mudelil kuidas teha plaadijaotust vastavalt ruumiplaanile.
• Mängin läbi erinevad olukorrad vastavalt ruumide plaanidele.
• Küsin kontrollküsimusi.
• Selgete punktide kaupa teema selgitamine on õppurile lihtsamini jälgitav.
• Teemat käsitlen mitme erineva vahendi abil põhjusel, et õppurid mõistavad teksti, skeeme, 3D mudeleid ja makette erinevalt. Seega omandavad ka erinevalt. Nii on võimalik uut infot omandada mitmel tasandil.
• Mängin läbi erinevad olukorrad vastavalt ruumide plaanidele.
• Küsin kontrollküsimusi, et mõista, kas õppurid mõistavad näidatud õppematerjale ja teemat.
• Märkmeid lasen kirjutada erialasõnavara omandamise eesmärgil.
• Küsimusi küsin saamaks teada kuidas ja kas õpilased on teemast arusaanud.
Sirutus
10 min
Õpilased teevad sirutuspausi. joovad vett, liiguvad ringi.
Sirutab ennast.
Kiire sirutuspaus taastab vereringe ja väike väljalülitus parandab uute teema vastuvõtmise võimet.
Uute teadmiste ja tegevusvõtete omandamine. Õppimine
Teine osa: 70 min
Rühmad saavad probleemülesande ja hakkavad seda lahendama. Võtavad töövahendid, materjalid ja alustavad ülesande täitmist.
• Teen ühe harjutuse õppetöökojas ette ja räägin täiendavalt juurde täpsustavaid nüansse.
• Mina jälgin õpilaste tegevist. Vajadusel toetan ja juhendan arusaamatuste korral.
• Teooriaklassis räägitu ja näidatu ei pruugi kõigile anda tervikpilti. Selleks teen ülesande ühe osa koos selgitustega näitena ise läbi.
• Lasen õppuritel ülesandele ise käed külge enda kogemuse saamiseks ja läbi praktika uute teadmiste omandamiseks.
Sirutus
15 min
Õpilased teevad sirutuspausi. joovad vett, liiguvad ringi ja mängivad mänge. Teevad õppetööga mitte seotud tegevusi.
Valmistub viimaseks osaks. Sirutab ennast.
Kiire sirutuspaus taastab vereringe ja väike väljalülitus parandab uute teema vastuvõtmise võimet.
Oskuste ja vilumuste kujunemine.
Peegeldus.
III osa:
40 min
• Tehtud tööde lõpetamine ja ülevaatus, analüüs ja hindamine.
• Õpilased hindavad üksteise töid. Toovad välja ebaõnnestumised ja mis läks hästi.
• Õpilased kordavad üle tähtsamad teemapunktid.
• Töövahendite ja materjalide oma kohtadele viimine.
• Mina annan tehtule omapoolse hinnangu. Kuidas töötasid grupid, mis läks halvasti ja mis hästi. Mida vältida. Mida tulekskindlasti meeles pidada.
• Räägin üle, miks on õpitut tulevikus vaja.
• Juhendan töövahendite hooldusel ja oma kohale viimisel.
• Tagasiside andmine on oluline õppija arenguks. See näitab õppijale tema arengut.
• Parim on kui õppur enda tegevust ning arengut ise analüüsib ja sellele hinnangu annab. Mina saan selles suunata ja toetada.
• Oluline on selgitada õpitu vajalikust päriselu kontekstis.
• Iga tunni lõppedes tuleb töövahendite hooldusele ja oma kohale tagasiasetamisele rõhku panna kuna see tegevus peegeldub ka hiljem päriselus.
Tunni lõpetamine
5 min
Õpilased kuulavad
• Võtan tunni kokku, räägin lühidalt järgmises tunnis toimuvale.
• Teavitan mida on vaja järgmiseks tunniks lugeda või vaja kaasa võtta jne.
• Tunni kokkuvõte lõpetab tunni. See annab õppurile selge sõnumi õppetunni lõpust.
• Vihje järgmise tunni teemade kohta hoiab õppurid üldises teemas sees.
• Võike ettevalmistus ja kodutöö järgmiseks tunniks lihtsustab uue materjali omandamist.