Tunnikava 📋
Õppekava: põhikooli riiklik õppekava. 9.kl ainevaldkond ``tehnoloogia``
Tunni teema:
Maja või korteri modelleerimine.
Sihtrühma kirjeldus:
Põhikooli 9. kl, 14 õppijat
Tunni eesmärk(eesmärgid)
anda ülevaade 3D modelleeriisprogrammide kasutusvõimalustest erinevate projektide loomisel.
populariseerida 3D modelleerimist.
Õpiväljundid:
ÕV 1 omab ülevaadet erinevatest 3D modelleerimisprogrammi võimalustest maja või korteri modelleerimisel.
ÕV2 loob juhendamisel maja või korteriplaani põhjal 3D mudeli.
Hindamine ja tagasiside:
Kontrollküsimused esitatakse kohe teoreetilise tunni lõpus. Hindamine toimub arutlevalt. Õpilastelt võetakse teemast ja kasutatud esitlusmaterjalidest arusaamisest suulist tagasisidet õppetüki lõppedes.
Meetod(id):
Loeng (video, 3D mudel, tahvel)
Kasutatavad õppevahendid:
Digierkaan.
Lisainfo:
2x45 min, teoreetiline tund, sirutuspaus 5 min
Etapid
Aeg
Õpilaste tegevus
Õpetaja tegevus
Pedagoogiline põhjendus
Sissejuhatus
10 min
Õpilased vaatavad ja kuulavad tunnisisendi videot, tunniteemat ja selgitust.
Näitan 3D modelleerimise sissejuhatavaid videosid ja lisan kommentaarid. Uurin õppuritelt nende kogemusi või kokkupuudet 3D modelleerimisega. Räägin juurde päriselulised kasutuskohad ja võimalused ning miks antud teemat üldse käsitleme.
Huvi ja uudisimu tekitamine on tunni alus. Video õpetaja modelleerimistehnikast tõstab õppurite huvi teema vastu.Teema olulisuse püstitamine eluliste näidete varal valmistab õppuri ette tunniteema(de) vastuvõtmiseks.
Teadmiste edastamine ja vastuvõtmine. Uute oskuste omandamine.
30 min
Õppurid jälgivad minu selgitusi ja töötavad kaasa tunni etappide kaupa.
Räägin täpsemalt lahti mida ja kuidas me tunnis läbime. Edaspidi etappide kaupa.
Näitan ette kuidas luua käsijoonise põhjal maja või korteri põhiplaan modelleerimistarkvara.
Näitan, kuidas loodu põhiplaanist luua maja või korteri 3D mudel.
Töö salvestamine.
Et keerulisemad teemad õpilasele vastuvõetavamad oleks on oluline tund etappide kaupa selgitada, ette näidata ja läbi töötada. Teema etappidesse jagamine hoiab õppurit järje peal. Õppuril on selge kuhu ta välja jõudma peab.
Sirutus
5 min
Õpilased teevad sirutuspausi. joovad vett, liiguvad ringi, mängivad koridoris lauamängu.
Sirutab ennast.
Kiire sirutuspaus taastab vereringe ja väike väljalülitus parandab uue teema vastuvõtusooritust.
Oskuste ja vilumuste kujunemine
35 min
Õpilased töötavad ülesandega iseseisvalt ja hiljem ka juhendamisel. Vajadusel küsivad abi.
Õppurid salvestavad tunnitöö ja saadavad enda või õppeasutuse meili peale või pilve.
Vajadusel näitan põhiplaani ja 3D mudeli loomise uuesti ette.
Juhendan õppurit individuaalselt.
Vastan õppurite küsimustele.
Värske info uuesti ettenäitamine aitab õppuril uut infot selgemalt näha ja sellest aru saada.
Õppurite juhendamine individuaalselt võimaldab tegeleda õppuri eripärast lähtuvalt.
Tunni lõpetamine
10 min
Õpilased saavad küsida ja ka vastavad õpetaja küsimustele. Kuulavad või vaatavad
tagasisidet/kokkuvõtet käsitletud teema ja tunnis tehtu kohta.
Annan tagasiside tunnis tehtud tööle. Mis läks halvasti ja mis hästi. tunnustan innukamaid ja upitan passiivseimaid järgmine kord rohekm püüdma. Teen omandatud teemadest kokkuvõtte ja seon selle järgmise tunni teemaga.
Tund on lõppenud.
Tagasiside ja kontrollküsimused peegeldavad õpitut. See annab õpilasele indikatsiooni,et neid jälgitakse ja nende tegemisi märgatakse. Õppur on tulevikus tähelepanelikum.
Positiivne tagasiside innustab edasi pingutama. Järgmise tunni teema sissejuhatus hoiab õppuri jätkuvate teemadega kursis, aitab luua üldpilti sellest, mis saab edasi.